Laserowe usuwanie żylaków
Dlaczego wybrać laserowe leczenie żylaków?
Laserowe usuwanie żylaków minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, skraca czas zabiegu oraz rekonwalescencji, a także cechuje się wyższą niż tradycyjne metody skutecznością, przy mniejszych dolegliwościach bólowych. Dowiedz się na czym dokładnie polega ta metoda.
W laserowym leczeniu żylaków stosuje się laser diodowy 1470nm. Dzięki temu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Pacjent nie odczuwa też bólu po zabiegu, bo nie pojawia się stan zapalny w tkankach wokół zamykanej żyły. Najnowocześniejsze lasery 1470nm charakteryzuje także znacznie większa absorpcja światła w porównaniu do urządzeń stosowanych do tej pory. W stosunku do laserów 940, 980 i 1064nm absorpcja jest nawet kilkadziesiąt razy większa. Zabieg jest również dokładniejszy. Penetracja jest płytka, więc światłowód umieszczony w naczyniu powoduje, że światło nie wydostaje się poza żyłę.
Opatentowany światłowód bi-radialny – usuwanie żylaków laserem
Stosowana w tej metodzie technologia sprawia, że światło uszkadza ścianę naczynia i od razu ją zamyka. Emitowane jest ono pierścieniowo (radialnie) poprzez umieszczony w żyle światłowód. Dzięki temu oraz zastosowaniu niewielkiej energii, nie występuje ryzyko perforacji ściany naczynia.
Światłowód wprowadza się do żyły stosunkowo łatwo, dzięki półkolistej końcówce. Nie używa się więc cewników i prowadników. Dzięki temu w obrazie USG uzyskuje się dobrą widoczność, pozwalającą na wysoką dokładność zabiegu. Sam zabieg jest dla przeprowadzającego go lekarza znacznie łatwiejszy niż pozostałe metody, opierające się na emitowaniu światła na wprost. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.
Przewaga lasera radialnego nad tradycyjnym
- Zamykanie żył jest bardziej efektywne dzięki temu, że każdy z pierścieni emituje mniejszą ilość energii.
- Światłowód dopasowuje się do kształtu żyły, bo pierwszy pierścień ją obkurcza. Dzięki temu podczas emisji światła światłowód jest idealnie wycentrowany.
- Nawet przy dużych żyłach występuje jednakowe naświetlanie.
- Pełne bezpieczeństwo zachowane jest także podczas wycofywania światłowodu, który nie przykleja się do ściany żyły.
Efekty laserowego leczenia żylaków
Zabieg jest coraz bardziej popularny zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy, ponieważ gwarantuje kontrolę parametrów naświetlania na każdym etapie. Jednak nie tylko bezpieczeństwo ma tu kluczowe znaczenie. Także efekty są znakomite. Zarówno krótkoterminowe i średnioterminowe rezultaty potwierdzają tę tezę u każdego z pacjentów, który stosował też inne metody. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, kiedy średnica niewydolnych żył zostaje zmniejszona o 30-40%. Długoterminową skuteczność ocenia się na 95%.
Mniej skutków ubocznych
Przy wszystkich zabiegach endożylnych mogą wystąpić efekty uboczne. Należą do nich różnego rodzaju obrzęki, siniaki, a nawet okresowe drętwienie kończyn. Zdarzają się też alergie na znieczulenie. Laseroterapia minimalizuje ryzyko wystąpienia tych objawów. Znacznie mniejszy jest też ból pooperacyjny oraz okres rekonwalescencji, który w niektórych przypadkach praktycznie wcale nie występuje – już w dniu zabiegu można wrócić do domu i codziennych aktywności.
Co mówią pacjenci?
Laserowe usuwanie żylaków brzmiało dla mnie zawsze groźnie, ale w końcu się przekonałam. Zabieg bez bólu, doktor miły i uprzejmy, a co najważniejsze – zabieg skuteczny. Polecam.