Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Dlaczego wybrać laserowe leczenie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, skraca czas zabiegu oraz rekonwalescencji, a także cechuje się wyższą niż tradycyjne metody skutecznością, przy mniejszych dolegliwościach bólowych. Dowiedz się na czym dokładnie polega ta metoda.

W laserowym leczeniu żylaków stosuje się laser diodowy 1470nm. Dzięki temu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Pacjent nie odczuwa też bólu po zabiegu, bo nie pojawia się stan zapalny w tkankach wokół zamykanej żyły. Najnowocześniejsze lasery 1470nm charakteryzuje także znacznie większa absorpcja światła w porównaniu do urządzeń stosowanych do tej pory. W stosunku do laserów 940, 980 i 1064nm absorpcja jest nawet kilkadziesiąt razy większa. Zabieg jest również dokładniejszy. Penetracja jest płytka, więc światłowód umieszczony w naczyniu powoduje, że światło nie wydostaje się poza żyłę.

Opatentowany światłowód bi-radialny – usuwanie żylaków laserem

Stosowana w tej metodzie technologia sprawia, że światło uszkadza ścianę naczynia i od razu ją zamyka. Emitowane jest ono pierścieniowo (radialnie) poprzez umieszczony w żyle światłowód. Dzięki temu oraz zastosowaniu niewielkiej energii, nie występuje ryzyko perforacji ściany naczynia.

Światłowód wprowadza się do żyły stosunkowo łatwo, dzięki półkolistej końcówce. Nie używa się więc cewników i prowadników. Dzięki temu w obrazie USG uzyskuje się dobrą widoczność, pozwalającą na wysoką dokładność zabiegu. Sam zabieg jest dla przeprowadzającego go lekarza znacznie łatwiejszy niż pozostałe metody, opierające się na emitowaniu światła na wprost. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Przewaga lasera radialnego nad tradycyjnym

 • Zamykanie żył jest bardziej efektywne dzięki temu, że każdy z pierścieni emituje mniejszą ilość energii.
 • Światłowód dopasowuje się do kształtu żyły, bo pierwszy pierścień ją obkurcza. Dzięki temu podczas emisji światła światłowód jest idealnie wycentrowany.
 • Nawet przy dużych żyłach występuje jednakowe naświetlanie.
 • Pełne bezpieczeństwo zachowane jest także podczas wycofywania światłowodu, który nie przykleja się do ściany żyły.

Efekty laserowego leczenia żylaków

Zabieg jest coraz bardziej popularny zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy, ponieważ gwarantuje kontrolę parametrów naświetlania na każdym etapie. Jednak nie tylko bezpieczeństwo ma tu kluczowe znaczenie. Także efekty są znakomite. Zarówno krótkoterminowe i średnioterminowe rezultaty potwierdzają tę tezę u każdego z pacjentów, który stosował też inne metody. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, kiedy średnica niewydolnych żył zostaje zmniejszona o 30-40%. Długoterminową skuteczność ocenia się na 95%.

Mniej skutków ubocznych

Przy wszystkich zabiegach endożylnych mogą wystąpić efekty uboczne. Należą do nich różnego rodzaju obrzęki, siniaki, a nawet okresowe drętwienie kończyn. Zdarzają się też alergie na znieczulenie. Laseroterapia minimalizuje ryzyko wystąpienia tych objawów. Znacznie mniejszy jest też ból pooperacyjny oraz okres rekonwalescencji, który w niektórych przypadkach praktycznie wcale nie występuje – już w dniu zabiegu można wrócić do domu i codziennych aktywności.

Co mówią pacjenci?

Laserowe usuwanie żylaków brzmiało dla mnie zawsze groźnie, ale w końcu się przekonałam. Zabieg bez bólu, doktor miły i uprzejmy, a co najważniejsze – zabieg skuteczny. Polecam.

Centrum Flebologiczne Lifemedica Gdańsk

 • Dlaczego warto wybrać laserowe leczenie żylaków
  Laserowe leczenie i usuwanie żylaków jest nowoczesną alternatywą tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Może je wybrać każdy, niezależnie od tego jak rozległe są zmiany żylne. Stosuje się go w każdym przypadku, gdy warunki anatomiczne pacjenta pozwalają na użycie światłowodu, który wprowadzony zostanie do żyły. Tradycyjne metody operacyjne, stosowane w usuwaniu żylaków, prowadziły niekiedy do powikłań, ale przede wszystkim […]
 • Wskazania do laserowego usuwania żylaków
  Wskazania do laserowego usuwania żylaków Z żylakami kończyn dolnych zmaga się coraz więcej osób. Tryb życia, niewłaściwe odżywianie, a także coraz powszechniejsza nadwaga oraz skłonność do używek, ale przede wszystkim zmiany hormonalne i wrodzona słabość tkanki łącznej sprawiają, że już ok. 40% kobiet oraz 20% mężczyzn ma żylaki nóg. Obrzęk jest często bardzo duży, widoczny […]
 • Laserowe usuwanie żylaków
  Laserowe usuwanie żylaków Dlaczego wybrać laserowe leczenie żylaków? Laserowe usuwanie żylaków minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, skraca czas zabiegu oraz rekonwalescencji, a także cechuje się wyższą niż tradycyjne metody skutecznością, przy mniejszych dolegliwościach bólowych. Dowiedz się na czym dokładnie polega ta metoda. W laserowym leczeniu żylaków stosuje się laser diodowy 1470nm. Dzięki temu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest […]
 • Nowość w nieoperacyjnym leczeniu żylaków nóg. Zamykanie żylaków za pomocą kleju
  Klejenie żylaków to innowacyjna i najnowocześniejsza metoda leczenia niewydolności naczyń żylnych. Metoda VeneSeal została opracowana przez amerykańskich specjalistów i z powodzeniem jest stosowana w wielu krajach

dr n. med. Marcin Giaro


Nowość: Klejenie żylaków metodą VenaSeal

 • Innowacyjna metoda
 • Minimalnie inwazyjna
 • Skuteczne leczenie żylaków kończyn dolnych
 • Kontrola oraz badanie USG w cenie zabiegu
 • Zapraszamy na konsultacje, więcej o zabiegu tutaj – kliknij.

  Laserowe Usuwanie Żylaków

  • Nowoczesny sprzęt i laser do usuwania żylaków
  • Praktycznie bezbolesne zabiegi
  • Powrót do aktywności w dniu zabiegu
  • Wysoka skuteczność zabiegów

  Zapraszamy na konsultacje chirurgii naczyniowej – w celu umówienia wizyty, prosimy o kontakt pod podanymi niżej numerami telefonów.


  Rejestracja

  585066402

  585066402 oraz 585066402

  flebologia@lifemedica.pl

  Marii Curie-Skłodowskiej 3 (Budynek „Polon Park”, II piętro),
  80-210 Gdańsk
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt. od 7:00 do 21:00
  Sob. od 8:00 do 16:00