Wskazania do laserowego usuwania żylaków

Wskazania do laserowego usuwania żylaków

Z żylakami kończyn dolnych zmaga się coraz więcej osób. Tryb życia, niewłaściwe odżywianie, a także coraz powszechniejsza nadwaga oraz skłonność do używek, ale przede wszystkim zmiany hormonalne i wrodzona słabość tkanki łącznej sprawiają, że już ok. 40% kobiet oraz 20% mężczyzn ma żylaki nóg.

Obrzęk jest często bardzo duży, widoczny gołym okiem. Pojawia się głównie u osób, które przez dłuższy czas stoją lub siedzą. Jest to bowiem spowodowane specyfiką przepływu krwi podczas przebywania w tych pozycjach. Podczas stania krew przepływa bowiem do góry, napędzana przez „pompę mięśniową”. Przepływ krwi wymuszają mięśnie łydki, „wyciskające” krew z żył. Krew płynie we właściwym kierunku, czyli w stronę serca, dzięki zastawkom. Mogą one jednak nie działać poprawnie (jest to tzw niewydolność zastawkowa), a wtedy krew może cofnąć się do stóp.

W przypadku, gdy trwa to permanentnie, ciśnienie w żyłach rośnie, co wpływa na osłabienie ścian naczyń krwionośnych. Następstwem są poszerzenia żylne, czyli niewydolność żylna lub żylaki. Im większe zmiany, tym szybciej stan chorego się pogarsza. Pojawia się ból, a także uczucie tzw. ciężkich nóg. W najbardziej ekstremalnych przypadkach na skórze mogą pojawiać się otwarte rany.

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków poleca się wszystkim, którzy chcą szybko pozbyć się problemu. Zabieg ten jest bowiem najskuteczniejszą metodą na rynku, a zarazem zapewniającą najwyższy komfort pacjenta, zarówno w trakcie jego przeprowadzania, jak i po nim. Określany jest jako zabieg minimalnie inwazyjny.

Niewydolność żył leczy się laseroterapią przy użyciu unikatowego lasera bi-radialnego. Dwupierścieniowy światłowód jest najnowocześniejszym osiągnięciem światowych ekspertów w dziedzinie laseroterapii. Łączy on skuteczność i pełne bezpieczeństwo pacjenta.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nie tylko nie jest bolesny, ale też nie jest długi, trwa ok. kilkudziesięciu minut. Rozpoczyna się od wprowadzenia do żyły cieniutkiego światłowodu. Wykonuje się to pod kontrolą USG. Światłowód wprowadza się przez niewielkie nakłucie, które znika po przeprowadzeniu zabiegu. Poprzez światłowód nagrzewa  się żyłę, a wycofując go, jest zamykana. Pozwala to wrócić do codziennej aktywności już w dniu zabiegu.

Centrum Flebologiczne Lifemedica Gdańsk

 • Dlaczego warto wybrać laserowe leczenie żylaków
  Laserowe leczenie i usuwanie żylaków jest nowoczesną alternatywą tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Może je wybrać każdy, niezależnie od tego jak rozległe są zmiany żylne. Stosuje się go w każdym przypadku, gdy warunki anatomiczne pacjenta pozwalają na użycie światłowodu, który wprowadzony zostanie do żyły. Tradycyjne metody operacyjne, stosowane w usuwaniu żylaków, prowadziły niekiedy do powikłań, ale przede wszystkim […]
 • Wskazania do laserowego usuwania żylaków
  Wskazania do laserowego usuwania żylaków Z żylakami kończyn dolnych zmaga się coraz więcej osób. Tryb życia, niewłaściwe odżywianie, a także coraz powszechniejsza nadwaga oraz skłonność do używek, ale przede wszystkim zmiany hormonalne i wrodzona słabość tkanki łącznej sprawiają, że już ok. 40% kobiet oraz 20% mężczyzn ma żylaki nóg. Obrzęk jest często bardzo duży, widoczny […]
 • Laserowe usuwanie żylaków
  Laserowe usuwanie żylaków Dlaczego wybrać laserowe leczenie żylaków? Laserowe usuwanie żylaków minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, skraca czas zabiegu oraz rekonwalescencji, a także cechuje się wyższą niż tradycyjne metody skutecznością, przy mniejszych dolegliwościach bólowych. Dowiedz się na czym dokładnie polega ta metoda. W laserowym leczeniu żylaków stosuje się laser diodowy 1470nm. Dzięki temu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest […]
 • Nowość w nieoperacyjnym leczeniu żylaków nóg. Zamykanie żylaków za pomocą kleju
  Klejenie żylaków to innowacyjna i najnowocześniejsza metoda leczenia niewydolności naczyń żylnych. Metoda VeneSeal została opracowana przez amerykańskich specjalistów i z powodzeniem jest stosowana w wielu krajach

dr n. med. Marcin Giaro


Nowość: Klejenie żylaków metodą VenaSeal

 • Innowacyjna metoda
 • Minimalnie inwazyjna
 • Skuteczne leczenie żylaków kończyn dolnych
 • Kontrola oraz badanie USG w cenie zabiegu
 • Zapraszamy na konsultacje, więcej o zabiegu tutaj – kliknij.

  Laserowe Usuwanie Żylaków

  • Nowoczesny sprzęt i laser do usuwania żylaków
  • Praktycznie bezbolesne zabiegi
  • Powrót do aktywności w dniu zabiegu
  • Wysoka skuteczność zabiegów

  Zapraszamy na konsultacje chirurgii naczyniowej – w celu umówienia wizyty, prosimy o kontakt pod podanymi niżej numerami telefonów.


  Rejestracja

  585066402

  585066402 oraz 585066402

  flebologia@lifemedica.pl

  Marii Curie-Skłodowskiej 3 (Budynek „Polon Park”, II piętro),
  80-210 Gdańsk
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt. od 7:00 do 21:00
  Sob. od 8:00 do 16:00