Wskazania do laserowego usuwania żylaków
Z żylakami kończyn dolnych zmaga się coraz więcej osób. Tryb życia, niewłaściwe odżywianie, a także coraz powszechniejsza nadwaga oraz skłonność do używek, ale przede wszystkim zmiany hormonalne i wrodzona słabość tkanki łącznej sprawiają, że już ok. 40% kobiet oraz 20% mężczyzn ma żylaki nóg.
Obrzęk jest często bardzo duży, widoczny gołym okiem. Pojawia się głównie u osób, które przez dłuższy czas stoją lub siedzą. Jest to bowiem spowodowane specyfiką przepływu krwi podczas przebywania w tych pozycjach. Podczas stania krew przepływa bowiem do góry, napędzana przez „pompę mięśniową”. Przepływ krwi wymuszają mięśnie łydki, „wyciskające” krew z żył. Krew płynie we właściwym kierunku, czyli w stronę serca, dzięki zastawkom. Mogą one jednak nie działać poprawnie (jest to tzw niewydolność zastawkowa), a wtedy krew może cofnąć się do stóp.
W przypadku, gdy trwa to permanentnie, ciśnienie w żyłach rośnie, co wpływa na osłabienie ścian naczyń krwionośnych. Następstwem są poszerzenia żylne, czyli niewydolność żylna lub żylaki. Im większe zmiany, tym szybciej stan chorego się pogarsza. Pojawia się ból, a także uczucie tzw. ciężkich nóg. W najbardziej ekstremalnych przypadkach na skórze mogą pojawiać się otwarte rany.
Laserowe leczenie żylaków
Laserowe leczenie żylaków poleca się wszystkim, którzy chcą szybko pozbyć się problemu. Zabieg ten jest bowiem najskuteczniejszą metodą na rynku, a zarazem zapewniającą najwyższy komfort pacjenta, zarówno w trakcie jego przeprowadzania, jak i po nim. Określany jest jako zabieg minimalnie inwazyjny.
Niewydolność żył leczy się laseroterapią przy użyciu unikatowego lasera bi-radialnego. Dwupierścieniowy światłowód jest najnowocześniejszym osiągnięciem światowych ekspertów w dziedzinie laseroterapii. Łączy on skuteczność i pełne bezpieczeństwo pacjenta.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nie tylko nie jest bolesny, ale też nie jest długi, trwa ok. kilkudziesięciu minut. Rozpoczyna się od wprowadzenia do żyły cieniutkiego światłowodu. Wykonuje się to pod kontrolą USG. Światłowód wprowadza się przez niewielkie nakłucie, które znika po przeprowadzeniu zabiegu. Poprzez światłowód nagrzewa się żyłę, a wycofując go, jest zamykana. Pozwala to wrócić do codziennej aktywności już w dniu zabiegu.